طرز تهیه ترشی گردو

ترشی گردو

 

ترشی گردو,گردو,طرز تهیه ترشی گردو,درست کردن ترشی گردو,آموزش درست کردن ترشی گردو,تهیه ترشی گردو,درست کردن ترشی گردو,ترشی,طرز تهیه ترشی

 

دشواری تهیه : سخت زمان تهیه : ۳۰ دقیقه تهیه برای : ۱۲ نفر

مواد لازم

گردوی مغز نگرفته۵۰ عدد
برگ خشک زردآلو۱ کیلو
تمرهندی۱ ونیم بسته
جوز هندی۱ قاشق مرباخوری
فلفل سیاهنصف قاشق مرباخوری
سرکه۲ لیتر
شکرنصف لیوان
نمک۱ قاشق مرباخوری
ادویه ترشی۲ قاشق مرباخوری

طرز تهیه

  • ابتدا برگه زردآلو را در سرکه به مدت ۲۴ ساعت ریخته تا کاملاً خیس بخورد، سپس تمر هندی را نیز در سرکه می ریزیم و به مدت ۲۴ ساعت آن را رها کرده تا آن نیز آماده برای تهیه ترشی شود.
  • این دو ماده چاشنی گردوترشی است، بنابراین بهتر است که صاف و غلیظ باشد، بدین ترتیب آن را از آبکش عبور می دهیم تا عصاره تقریباً غلیظی مانند رب گوجه به دست آید.
  • سپس گردوهای تازه را انتخاب کرده و آن را کمی به مدت دو یا سه دقیقه می جوشانیم، بعد با دستکش پوست نازک وسیاه رنگ آن را می گیریم (بهتر است این کار را با یک کارد کوچک انجام دهید) سپس گردوها را به مدت سه، چهار روز در آب سرد ریخته و صبح و عصر آب آن را عوض کنید. سپس آن را جلوی آفتاب بگذارید و مهلت دهید تا یک ساعت زیر نور مستقیم آفتاب قرار گیرد.
  • بعد برای تهیه چاشنی آن برگه زردآلو و تمر هندی صاف شده و آبکش شده را داخل ظرفی می ریزیم و جوز هندی، شکر، نمک، ادویه ترشی، فلفل سیاه و نصف لیوان سرکه اضافه می کنیم، بعد گردوها را داخل چاشنی مورد نظر ریخته و به مدت یکی، دو هفته صبر می کنیم تا ترشی مان جا بیفتد.

 

منبع : http://ashpazi.ir24.org

 

ترشی گردو,گردو,طرز تهیه ترشی گردو,درست کردن ترشی گردو,آموزش درست کردن ترشی گردو

 

همچنین در آلبالو گیلاس بخوانید :

 

 

 

همچنین در آلبالو گیلاس بخوانید :

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *